1. Navigasyon
Kendinizi göz önüne getirin. Bir web sitesinde gezinmeyi ve aradığınızı bulmayı ne kadar iyi biliyorsunuz değil mi? İşte müşterileriniz de böyle. Eskiden site içinde navigasyon ve yerleşim olması şu anki kadar kolay bir olay değildi. Fakat artık bunu geride bıraktık. Eskiden navigasyon müşteriler tarafından da kullanılamıyordu. Şimdi ise navigasyondan verim alınıyor. Bu yüzden siz de sitenize giren insanları kolayca yönlendirecek bir navigasyondan yararlanmalısınız. En önemli içeriklerinizi ön plana çıkardığınızdan da emin olmalısınız.

2. Yönlendirici Butonlar
Web sitenizi ziyaret eden insanlar eylemlere çoktan hazırdır. Dolayısıyla onları başarı ile yönlendirmelisiniz. Peki, nasıl? Cevabı çok basit! Onları isterseniz e-posta pazarlama sürecine davet edebilirsiniz. Onlara e-posta gönderebilmek için kayıt olmalarını istersiniz. Belki de onları direkt olarak satın alma sürecinin ortasına çekebilirsiniz. Bu da sanıldığı kadar zor değildir. Bu tür yönlendirici butonlar potansiyel müşteriyi çok çabuk yakalar.

3. İlgi Çekici Blog
Blogsuz web sitesi mi olurmuş? Blogun faydaları saymakla bitmez! Kendinizi çok rahat ifade edebilir ve verdiğiniz hizmetleri rahatlıkla anlatabilirsiniz. Üstelik kaliteli hazırlanmış güzel içerikler sosyal mecralarda paylaşılma ihtimali taşır. Bu yolla adınızı daha çok kişiye duyurmuş olursunuz. Ayrıca Google’ın algoritmasından da haberiniz olduğunu varsayıyoruz. Google kaliteli içerikleri üst sıraya çeker ve hizmetinizi arayan kişiye ilk gözükme şansını yakalayabilirsiniz.

4. Tasarım
Tasarımınız göz yormamalıdır. Sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerinizi kaçırmanıza neden olmamalıdır. Ayrıca günümüzde her türlü cihazdan internet erişimi yapılmaktadır. Yaptığınız web sitesi tasarımının bütün bunlar göz önünde bulundurarak yapılmış olması gerekir. Şu çağda hala mobil uyumlu olmayan web sitelerinin varlığı ne yazık ki üzücü!

5. Sosyal Mecra Butonları
Sosyal medya mı hayatımızın bir parçası oldu yoksa hayatımız mı sosyal medyanın bir parçası? Bunu çok da ayırt edemediğimiz şu günlerde neden web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterileriniz sosyal medya mecralarınızdan da haberdar olmasın ki? Üstelik sosyal mecralar iletişimin en samimi olduğu yerlerden biri. Koyacağınız butonlar ile “Burada da varız.” deyin.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.