İçerisinde bulunduğumuz sosyal medya her geçen gün bir başka yeniliği bünyesine dâhil ediyor. Bu nedenle de sosyal medyada başarılı olmak için güncel gelişmeleri yakından takip etmek gerekiyor. Peki, bir web sitesine sahip olan bir kişinin web sayfasında düzenli olarak kontrol etmesi gerekenler neler?

1. Düzenli Olarak Linklerinizi İnceleyin

Sayfa içerisinde açılmayan bozuk linklerin olmamasına dikkat edin. Her linkin açılır ve çalışır olduğundan mutlaka emin olun. Markanızın itibarı için bu konuyu oldukça önemseyin.

2. İçeriklerinizin Kullanılabilirliğini Kontrol Edin

İçeriklerinizi güncel tutun. Eski zamanlı içeriklerin siteye olan ilgiyi azaltacağını unutmayın. Güncel içerikler hem sayfa trafiğini hem de hit sayısının artışında etkili olduğu gerçeğini göz ardı etmeyin.

3. Mutlaka Landing Page Kullanın

Landing page’ler Google bünyesinde indexlenir ve çok sayıda kişi bu sayede web sitesine gelir. Bu da size ziyaretçi ve müşteri potansiyeli olan kişileri getirir. Bu nedenle mutlaka landing page oluşturun.

4. Sayfanızı Test Edin

Tarayıcılardaki güncel test araçlarını kullanarak mutlaka web sayfanızı test edin. Testleri düzenli olarak yaptıktan sonra sonuçlarını mutlaka kontrol edin.

5. JavaScript Kontrollerinizi Yapın

Eğer JavaScript bazlı uygulamalarınız varsa mutlaka çalışma durumunu kontrol edin. Çünkü buradaki aksaklıklar sayfanın açmamasına ya da bozulmasına kadar soruna yol açabilir.

6. Kullanıcı Deneyimini Göz Ardı Etmeyin

Her ne kadar planınız olsa da kullanıcıların deneyimlerinin önemini de unutmayın. Kullanıcıların nelerden hoşlandıklarını, nerelerde vakit geçirdiklerini araştırın. Paylaşımlarınızda bunları da mutlaka kullanın.

7. Bütün Formları Kontrol Edin

Web sayfanızdaki mevcut bütün formları kontrol edin. Çalışabilirlik durumunu inceleyin. Bu formlardaki sorunların sayfada oluşmaması için mutlaka takip edin.

8. Sayfanızı Belli Aralıklarla Yedekleyin

Sayfa içeriklerinizi, güncellemeleri ve değişiklikleri düzenli olarak yedekleyin. Taratıcı ya da web site kaynaklarınızdaki herhangi bir sorunda sitenizin veri yedeklerini bu sayede güncel haliyle kullanabilirsiniz.

9. Sayfanızı analiz raporlarını inceleyin

Web siteniz için mutlaka analiz raporları hazırlayın. Bu raporların sonuçları doğrultusunda planlamaları hazırlayarak ilerleyin. Analiz raporları sayesinde ileride ortaya çıkabilecek sorunlar için önlem almanızı sağlar.

10. Eklentileri devamlı güncel tutun

Web sayfanız için kullandığınız eklentileri mutlaka güncel tutun. Aynı zamanda yeni ve işe yarar eklentilerle sitenizi de güncel tutmayı unutmayın.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.