Okul dönemi yoğun geçiyor. Sömestr tatili dinlenmek için çocuklara sunulmuş bir fırsatken, sektörler için de bir e-posta pazarlama fırsatı. Sömestr döneminde bazı sektörler aileler ve çocuklar tarafından ilgi görüyor. Aşağıda sizler için o sektörleri listeledik. Siz de bu sektörlerden birinin içindeyseniz e-posta pazarlama kampanyalarını değerlendirebilirsiniz.

1)Turizm

Çalışan aileler çocuklarına vakit ayırmak için izinlerini çocuklarının tatil zamanında kullanmayı tercih ediyor ve çalışan aileler başta olmak üzere aileler, tatil planlarını çoğu zaman çocuklarına göre şekillendiriyor. Sömestr dönemine özel kampanyalar öne sürmek ve e-posta içeriklerinizi sömestr tatiline uygun şekilde düzenlemek size olumlu şekilde geri dönecektir.

2)Eğlence ve Etkinlik

Çocuklar tatilde genelde eğlence ve etkinliklere yöneliyor. Sömestr dönemine özel etkinlik ve eğlence programları düzenlemek bu dönemden yararlanmanızı sağlayacaktır. Mevcut etkinliklerinizi de sömestr dönemi için e-posta pazarlama kampanyası olarak müşterilerinize sunabilirsiniz.

3)Tekstil Perakende

Çocuklar okul döneminin yoğunluğu arasında alışverişe pek zaman bulamıyor. Bu dönem onlar için alışverişe daha elverişli. E posta pazarlamanıza özel kampanyalar oluşturabilirsiniz. Aile indirimleri de söz konusu olabilir. Böylece olumlu bir sonuç elde edebilirsiniz.

4)Kırtasiye ve Okul Araç Gereçleri

Bir dönem kapanıyor ve yeni bir döneme geçiliyor. Çocukların diğer dönemde tükettikleri defter kalem vb araçlara ya da yeni dönem için gerekli malzemelere ihtiyacı olabiliyor. Bunun için de yine en iyi dönem sömestr. Buna hizmet eden firmalar e-posta pazarlama kampanyaları geliştirebilir. Sömestra özel indirimler de aileleri cezbedecek ve satışlarınıza olumlu etki edecektir.

5)Sinema

İstatiklere göre aileler en çok sömestr döneminde sinemayı tercih ediyor. Sinema sektörü bunun farkında ve bu dönemde daha çok animasyon filmine yer vermeye özen gösteriyor. Sinema salonları ise e-posta kampanyaları düzenleyerek bu dönemi avantaja çevirebilirler. İçerikte çocuklar ve sömestr vurgulanırsa hedef kitleye kolayca ulaşılabilir.

6)Eğitim

Aileler çocuklarının kişisel gelişimine de en az kültürel gelişime önem verdiği kadar önem veriyor. Okul zamanındansa sömestr döneminde çocuklarını kurslara yönlendiriyorlar. Bu tarz kurumlara sahipseniz sömestr vurgusu yapacağınız e-posta pazarlama kampanyaları ile bu dönemi kurumunuz için karlı hale getirebilirsiniz.

7)Oyun

Çocuklar için vazgeçilmez olan ne vardır? Oyun. Onlar için bu dönem doyasıya oyun oynama dönemidir aynı zamanda. Çünkü bu dönemlerde aileler, çocuklarını bilgisayar ve tablet gibi konularda daha serbest bırakıyor. Hatta kim bilir belki de iyi bir karneye yeni bir oyun hediye edilebilir. Oyun üreticileri, online oyun servisleri, oyun satan teknoloji marketleri de e-posta pazarlama kampanyalarına bu dönemde açık olmalıdır ve e-posta pazarlama kampanyalarında sömestr vurgusunu kullanmalıdır.

8) AVM

Sömestr soğuk bir döneme denk geldiği için AVMler zaman geçirmek için iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca AVM’ler sömestr döneminde talep edilen birçok sektörü bir yerde toplar. AVMler bu zamana özel etkinlikler düzenleyebilir ve bu döneme yönelik e-posta pazarlama kampanyaları geliştirebilir. Bu tarz kampanyalardan olumlu bir dönüş elde edilecektir.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.