Proje Açıklaması

Facebook Reklamları

Büyüyen mobil kullanım ağı facebook reklamlarının hayatımızdaki varlığını arttırmaktadır. Gün içerisinde facebook içerisinde vakit geçiren kullanıcıların markaların onlara göndermiş olduğunu ücretli mesajlar karşısında satın alma davranışlarını gerçekleştiriyor.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Facebook gönderi etkileşimi reklamları avantajlı mıdır?

Facebook sayfanızda yayınlamış olduğunuz gönderileri belli bir bütçe ile hedef kitlenizle buluşturabileceğiniz reklam modelidir. Sayfanızdaki gönderilerin daha fazla etkileşim elde etmesini sağlar.

Marka bilinirliliği reklamı ile yerel bilinirlik reklamı arasındaki fark nedir?

Marka bilinirliliği reklamı adı üstünde markanızın bilinirliliğini arttırmak üzere çalışan bir reklam modelidir. Markanızla ilgilenme olasılığı yüksek olan kişilere reklamızı göstererek markanızın bilinirliliğini arttırır.Yerel bilinirlik reklamı ise işletmelerini 1-3 km çevresinde ikamet eden ya da gün içerisinde vakit geçiren kişilere reklamını ulaştıran reklam modelidir. İşletmenizin bulunduğu lokasyonda rakiplerine göre daha fazla görünürlülük elde etmesini sağlar.

Trafik reklamları nedir?

Facebook trafik reklamları, kullanıcılar reklamınıza tıkladığında onları bir web sitesi adresine yönlendirirsiniz. Amaç kullanıcıları bir adrese yönlendirmektir.

Potansiyel müşteri bulma reklamları nasıl çalışır?

Facebook hesabımız içerisinde hepimizin kullanıcı olarak ad-soyad, telefon, e-posta adresi, yaşadığımız şehir vb. birçok bilgi bizim tarafımızdan yazılarak girilmiştir. Potansiyel müşteri bulma reklamlarını çalıştırmak için web sitesine gizlilik politikası eklemeniz gerekir ve bu gizlilik politikasının linkini çıkacağınız reklamın içerisine yerleştirmeniz gerekmektedir. Çıkmış olduğunuz bu reklam modeli kullanıcıların önüne çıktığında kullanıcılar reklamınıza tıkladığında reklamı oluştururken istemiş olduğunuz kullanıcı bilgileri otomatik olarak size iletilecektir.Kullanıcı bilgileri dışında en fazla 3 soru sorarak o soruların cevabını da alabileceğiniz bir reklam modelini sizlere sunar. Potansiyel müşteri bulma reklamı tıpkı web sitesinden doldurulan bier iletişim formu görevi görür.

Facebook reklam formatları nelerdir? 

Facebook reklamlarınızı verirken video, canvas, koleksiyon, döngü, slayt gösterisi, tek görsel, video gibi formatları tercih edebilirsiniz.

Video reklamı nedir, ne işe yarar?

Facebook reklamları içerisindeki en uygun maliyetli reklam modeli video görüntüleme reklamlarıdır. Bu reklamların maliyetleri görüntüleme başına 1-3 kuruş arasında değişim göstermektedir. Maksimum bir dakikalık bir videoya reklam verebildiğiniz bu reklam modelinde istediğiniz gibi hedefleme yapabiliyorsunuz.

Facebook Messenger  reklamı nedir, ne işe yarar?

Biliyorsunuz artık facebook messenger da facebook gibi tek başına bir uygulama ve kullanıcılara çok farklı deneyimler sunuyor. Kullanıcıların hem kullanıcılarla hem de markalarla mesajlaşabildiği bir platform haline geldi. Reklamlarınızda reklam alanlarını seçerken artık facebook messengerı da hedefleyebiliyorsunuz. Bu sayede reklamlarınız messenger içerisinde de kullanıcılarla buluşuyor.

Audience Network reklamı nedir, ne işe yarar?

Kampanyalarınız için daha fazla erişim elde etmenizi sağlar. Audience Network, kampanyalarınızı Facebook’un ötesine taşıyarak daha farklı platformlarda da reklamlarınıza yer verir. Önemsediğiniz daha fazla kişiye daha fazla yerde reklam yayınlamanıza yardımcı olan bu reklamları kullandığınızda örneğin reklamınız Foursquare, Swarm gibi sosyal ağlarda kullanıcılarla buluşabilir.

Facebook reklamları ile nasıl yeni müşteri kazanılır?

Facebook reklamları hem aksiyon aldırıcı hem de pazarlama odaklı birçok yapıya sahiptir. Facebook reklamlarının bu denli akıllı olması kullanıcıların satın alma davranışını tetiklemesinde önemli rol oynuyor. Ürün ve hizmetlerinizi pazarlamayı düşündüğünüz kullanıcıları hedefleyerek reklamlarınızı onlarla buluşturabilirsiniz.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.