Blog Nedir?
Blog, insanın kendini, ilgi alanlarını veya yaptığı işi vurgulamak için paylaştığı online günlüktür. Eğer siz de bir konu hakkında duygu ve düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşmak isterseniz, blog yazmak bu amacınızı gerçekleştirmede etkili bir yol olabilir. Bahsettiğiniz konuda fikirlerinizi, yenilikleri paylaşmak, eğer bir markanız var ise bunu geliştirmenizi de sağlar. Hatta sadece markanızı geliştirmek, ele aldığınız konuda insanları haberdar etmek için bile bir blog açabilirsiniz.

Blog Yazmak Neden Önemlidir?
Blog sadece bir yazıdan ibaret değildir. Fark edilebilir bir bakış açısına sahiptir ve güncel olması gerekir. Eğer yazılarınızda samimi bir ton kullanırsanız, konu ile ilgili vermek istediğiniz mesajın okuyanlara trafiğe takılmadan ulaşmasını sağlarsınız.

Blog Yazarken Dikkate Alınması Gerekenler
Bloğunuzda yayınlayacağınız yazıları yazarken göz önünde bulundurmanız gereken durumlar vardır. Unutmamalısınız ki bloğunuzu popüler yapanlar okuyucularınızdır. Yazarken, onlar ile ilgili olan şu soruların cevapları mutlaka aklınızın bir köşesinde olsun.
Kaç yaşındalar?
Sizin bloğunuzda onları çeken ne oldu?
Onlara nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Sizden beklentileri neler?
Bu soruların cevaplarını önemseyerek yazmak, size sitenizi ziyaret etmek için belirli nedenleri olan okuyucular sağlar.

Etkili Blog Nasıl Yazılır?
Blog yazmak için yapılması gereken ilk şey konu belirlemek. Ne hakkında yazacağınızı bilirseniz, güncel bir bloğa sahip olmak sizin için hiç de zor olmayacaktır. Konunuzu belirledikten sonra yaratıcı olun ve özgün içerikler üretin. Önceden aynısı veya çok benzeri okunmuş bir yazı okuyucunun ilgisini çekmez ve onun bir sonraki yazıyı heyecanla beklemesini sağlamaz. Orijinal içerikler blogunuzu diğer bloglardan ayırt etmeye de yardımcı olur. Gündemde olan konuları ele almak, fazla uzun yazılar ve cümleler yazmamak ve sık sık yazmak size blog yazmada avantaj sağlar.

Blogunuzu Nasıl Yaygınlaştırırsınız?
Öncelikle bloğunuza paylaşım butonları eklemelisiniz (Facebook, Instagram, Twitter ve Google + gibi). Böylelikle sayfanız diğer sosyal paylaşım ağlarında da kolaylıkla paylaşılabilir ve ilgi görme olasılığı daha çok artar. Blog takipçilerinize e-mail yolu ile yazılarınızı yayınladğınızı haber vermek de yine yazılarınızın okunurluğunu arttırmanın bir yoludur.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.