Günümüzde kahve dükkânları harcamalarının çok küçük bir bölümünü pazarlama için kullandığı görülmektedir. Peki, kahve dükkânları, sektördeki büyük kahve firmalarından sıyrılıp, nasıl bilinir bir hale geçebilir? İşte bu aşamada başarılı dijital pazarlama yöntemleri, marka bilinirliği sağlanması ve müşteri sayısını arttırmak için etkili önerileri bünyesinde barındırmaktadır.

Öncelikle etkili ve hedef odaklı dijital pazarlama önerilerini dikkate almak ve uygulamak gerekmektedir.

Fotoğraf Çekimi

Görselliğin bu kadar etkili olduğu bir dönemde sosyal medya platformlarında kullanılacak olan görsellere profesyonel fotoğraflar eklemek hedef müşterilerin ilgisini çekebilmek adına çok doğru olacaktır. Görsellerin amatör şekilde olması, işletmenin kalite kimliğinde yanlış bir algı oluşturabileceği için, profesyonel ve içten fotoğrafların yer almasına dikkat etmek gerekmektedir. Fotoğraf çekiminde kahvelerin hazırlanışı, sunum şekilleri ve kafenin ortamının olduğu fotoğraflar oldukça ilgi çekmektedir.

İnstagram Yönetimi

Kafe işletmesinde dijital pazarlamanın başarılı bir şekilde yürütülmesi, bilinirlik açısından büyük önem taşır. Bu aşamada insanlar en sıkinstagram sosyal medya platformunu kullanmaktadır. Kafelerdeen sık İnstagram kullanılmasının esas sebebi ise platformun bir fotoğraf ya da video paylaşımına müsaade ediyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu tip işletmelerde görsellik ve sunum çok önemlidir, kafe sahipleri yıllardır sunum, görsellik üzerinde durduğu için artık paylaşılacak fotoğrafların yaratıcı ve profesyonel olması da gerekmektedir.

Bütün bunlar için İnstagram yönetiminin başarılı bir şekilde yapılması gelmektedir. İnstagram yönetiminin içerisinde yer alan İnstagram reklamları ise kafenin bilinirliğinin arttırılması konusunda etkili yöntemlerdendir.

İnstagram Reklamları

Çok ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan İnstagram, bu durum sayesinde kullanıcıları üzerinde ciddi bir etki ortaya koyabilmektedir. Ancak bu etkinin doğru değerlendirilebilmesi ve doğru reklam yapılabilmesi gerekir.

İnstagramın sunmuş olduğu reklam modellerini kullanmak büyük başarı sağlar. Bu reklam modelleri;

  • Instagram Image Ads
  • Instagram Video Ads
  • Instagram Carousel Ads
  • Stories Reklamları

Şeklindedir.

Hedef kitlenin hedef odaklı olacak şekilde belirlenmesi ve paylaşılacak reklamın doğru zamanda verilmesi ile elde edilecek başarı ciddi bir başarı olacaktır.  Görselliğin öneminin yanı sıra etkili instagram reklam modellerini kullanarak kafenize müşteri çekebilir, bilinirlik yakalayabilirsiniz.