Instagram gün içerisinde sevdiklerinizle birlikte fotoğraflarınızı paylaştığınız, birçok ünlünün hayatını yakından takip ettiğiniz bir sosyal medya platformu olmasının yanı sıra, birçok markanın sesini duyurduğu en büyük sosyal medya mecralarından biri. 

400 milyon aylık kullanıcıya sahip olan instagram görsel ağırlıklı sosyal mecraların da en büyüğü. En son açıklanan bu istatistiki bilgiye göre bu kullanıcıların %53‘ü sevdiği ve ihtiyaç duyduğu markaları Instagram üzerinden takip ediyor. Hal böyle olunca instagram kadın doğum doktorlarının hastaları ile etkileşimlerini arttırabilmeleri ve yeni müşteri bulabilmeleri için de oldukça yararlı bir sosyal mecra olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik hasta ve doktor arasındaki iletişim diğer pazarlama yöntemlerinde olduğu gibi tek yönlü değil.

Peki instagram kadın doğum doktorlarına nasıl bir yarar sağlıyor?

Artık herkes sağlık hizmetlerinden anında haberdar olmak, bilgiye erişmede herhangi bir sorun yaşamamak, tedavi oldukları hekimin günlük hayatından haberdar olmak istiyor. Aktif olarak kullandığı sosyal medya araçlarında hekiminin de var olduğunu görmek, yaşadığımız dünyada duyguların önemli olduğu düşünüldüğünde hastalara mutluluk duygusu yaşatıyor.

Günümüzde pazarlamanın çift yönlü iletişime dönüştüğünü kanıtlar nitelikte olan instagram hastanın doktora anında ulaşmasını sağlıyor. Böylelikle doktorlar da hedef kitlesi olan hastalara zahmetsizce ulaşıyor. Hastalar neye ihtiyaçları olduğunu diğer birçok mecrada olduğu gibi instagram’da da belirtiyor, bu da doktorların  hastalarının beklentilerini yakından izlemesine imkan veriyor. Son dönemde markalar tarafından da oldukça tercih edilen instagram raklamları sayesinde doktorlar hedef kitlesi olan hastaların yaş, cinsiyet, bölge seçimlerini yaparak onlara direkt ulaşma imkanı da buluyor.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.