Kadın doğum doktorlarının potansiyel hastalarına buluşabilecekleri en avantajlı iki mecra: Facebook ve İnstagram. Kadın doğum doktorları için sosyal medya çalışması internetten yeni hasta bulmalarını sağlamaka amacıyla yapılmalıdır. Burada amaç doktorun sunduğu tedavilerin ve hizmetlerin ilgilisi olan hedef kitleye sosyal medya vasıtasıyla ulaşmasını sağlamaktır. Önemli olanda kadın doğum doktorların kendilerine yapmakta oldukları bu yatırımı en kısa sürede geri dönüşünü elde etmeleridir.

Bu iki mecradan bir adım önde olanı ise Instagram. Sebebi ise gün içerisinde kadınların en çok vakit geçirdiği mecranın instagram olması. Metropoldeki kadın hastalara erişmek istiyorsanız instagramı asla es geçmeyin, ama metropol dışında kırsal kesimlerden de hastam olsun diyorsanız – örneğin istanbul çevresi; izmit, kocaeli, adapazarı, tekirdağ, edirne, çanakkale vb.- facebook’tan da asla vazgeçmeyin.

*Öncelikle hastalarınızın zihninde yer almak istediğiniz alanı seçin. Bu bir tür ameliyat, bir uygulama ya da bir tedavi şekli olabilir. Ve içeriklerinizi bu konu üzerinde uzmanlığınızı ortaya koyacak şekilde oluşturun.

*Her gün muhakkak bir paylaşım yapın, paylaşım yapmadığınız bir gün bile olmasın.

*İçeriklerinizi video, fotoğraflardan oluşturabilirsiniz.

*Gün içerisinde instagram hikaye alanını aktif kullanmaya özen gösterin. Bu sayede tüm gün boyunca logonuz hep en başta kalacaktır. Süper bir bilinirlilik elde edeceksiniz bu sayede.

*İnstagram hesabınızı kişisel hesaptan marka hesabınıza taşıyın; bu sayede kullanıcıların hesabınıza göstermiş olduğu ilgiyi istatistiklerle ölçebileceksiniz.

*Haftanın bir gününü ve saatini instagram ve facebook canlı yayınları için özel olarak belirleyin. Her hafta aynı gün aynı saatte canlı yayın yapmak profilinizi bir tv kanalında farksız kılacaktır.

*Canlı yayınınızı yayın gününden en az 2 gün önce duyurun. Duyuruda canlı yayın konusuna muhakkak yer verin, kullanıcılara o konu ile ilgili sorularını duyuru postunun altına yazmalarını isteyin.

*Canlı yayınlarınızın ardından tüm katılımcılara teşekkür eden bir post yayına alın ve gelecek yayında yine onlarla beraber olmak istediğinizi belirten bir mesaj bırakın.

*Canlı yayınlarınızın kayıtlarını alın ve bu kayıtları diğer sosyal mecralarınızda paylaşarak değerlendirin.

*Canlı yayınlarda kullanıcıların size yönelteceği soruları ve sorunları not alın. Bunlar kullanıcılara sunacağınız içerikleri oluşturmada sizlere yol gösterecektir.

*Haftalık kısa minik video çekimleri yapın. Sadece bir dakika daha fazlası değil. Bu videoları haftalık periyotlarla sosyal medya kanallarınızda takipçilerinizle paylaşın. Mesela her Çarşamba saat 20:00 video paylaşım zamanınız olabilir.

*Blog, blog, blog… Sizi mesleğinizde uzman ve profesyonel gösterecek en güçlü araç blog. Her hafta bir gün örneğin her Cuma sabah 09:00’da paylaşacağınız bir blog yazınız olsun. Bu blog konularını Google Trend verilerine göre belirlemenizi öneririz.

*Reklamlar…Unutmayalım ki facebook’un en büyük gelir kaynağını reklamlar oluşturmaktadır. Bu nedenle algoritması gereği paylaşmış olduğunuz içerikler sayfanızı takip eden kişilerin ancak %1’ine organik olarak ulaşmaktadır. Bu nedenle reklam vermeyi ihmal etmeyin.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.