Instagram özellikle son 2 yılı aşkın süredir sosyal medya ağları içerisinde popülerliğini koruyor. Bu durum geniş kitlelere ulaşmak açısından iyi bir avantaj sağlamakta. Peki Instagramda organik ve hedef kitle doğrultusunda takipçi sayısını nasıl arttırabilirsiniz? Instagram üzerinde takipçi sayınızı arttırabilmeniz için yapmanız gerekenleri sıraladık.

Hashtag Kullanımına Dikkat Edin

İlk etapta Instagram üzerinde takipçi sayınızın hızlı ve kolay bir şekilde artması için, hashtag kullanmanız sizi bir adım öne taşıyacak bir yöntemdir. Ancak konu dışında hashtag kullanımı, uzun vadede takipçi kalıcılığı sağlamaz. Bu yüzden postun altına; gündemde olan, konu ile alakalı ve az sayıda etiket kullanın. Bu yaklaşım, kısa sürede trafiğinizin artmasına yardımcı olacak.

Paylaşımlarınızı Düzenli Yapın

Instagram üzerinde konuların popülerliği kısa sürede değiştiği için, takipçi sayınızı arttırmak açısından paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Takipçi sayısının artmasının yanında, kalıcı takipçilerinizi kaybetmemekte unutmamanız gereken bir nokta.

Filtre Uygunluğuna Dikkat Edin

Instagram üzerinde yapılan araştırmalar, “Myfair” adlı filtrenin kullanıcılar tarafından daha beğenildiğini söylüyor. Bu da uygun filtre kullanılmasının takipçi sayısını arttırdığının bir göstergesi. Filtre, özellikle kullanıcının dikkatini çekmeyecek bir resmi ilgi çekici hale getirmek adına kullanılması gereken etkili yöntemlerden biridir.

Paylaşımlarınızda Bütünlüğü Koruyun

Instagram takipçilerinin kalıcı olmasına yardımcı olan bir diğer adım ise, elbette postların bütünlüğünün korunmasıdır. Bu yüzden konudan sapmamalısınız. Bir diğer değişle, Instagram kullanımınızdaki amacınızın her zaman aynı doğrultuda olması, hedef kitlenizin oluşması açısından oldukça önemlidir. Konu bütünlüğünün bozulması, bir paylaşıma alakasız hashtag koyulduğunda yaşanan hüsranla aynıdır.

Sormayı, Beğenmeyi ve Yorum Yapmayı Eksik Etmeyin

Instagram sayfanızda yaptığınız yorumlara paralel olan sayfaları beğenmeniz ve yorum yapmanız, takipçi sayınızın artmasını sağlayacak. Bu noktada daha çok trafik çekebilmek adına, popüler sayfaları tercih etmelisiniz.

Belli Aralıklarla Hikaye Paylaşın

InstaStory olarak bilinen Instagram üzerinden hikaye paylaşımı da, hesabınızı güncel tutmak için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden biri. Hikaye paylaşımını günlük olarak yapmanız, sizin sosyal medya üzerinde aktif olmanızı sağlayarak, takipçi sayınızı hızla artmanıza yardımcı olur.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.