Instagram Stories’de yeni bir dönem açıldı; Reklam! Aslında Instagram beklediğimiz şekilde hareket ederek yeni güncellemesi olan hikayeler özelliğinin arasına tam ekran reklamlar sıkıştırmaya başladı. Şimdilik bu yeni reklam özelliği sadece büyük firmaların tekelinde olsa da zaman içerisinde işletme aralığının genişlemesi tahmin ediliyor. Bu reklam modelini dünya üzerinde var olan birbirinden ünlü markalar kullanmaya devam ederken Türkiye’ye baktığımızda ise bu reklam modelini ilk kez Akbank’ın kullandığını görüyoruz. 

Bu özellik ortaya çıktığından beri Instagram üzerinden 150 milyon kullanıcıya ulaşıldığı tespit edilmiş. Üstelik bu rakam sadece beş aylık bir veri… Burada yer alan fotoğraf şeklindeki reklamlar beş saniye uzunluğunda, video şeklindeki reklamlar ise 15 saniye uzunluğundadır. Kullanıcıları da çok fazla rahatsız ettiği söylenemez. Çünkü kullanıcı isterse parmağı ile kaydırarak reklamı atlayabilecek. Fakat bunu yapana kadar sizin verdiğiniz bu reklamı ister istemez görecek. Bunun yanı sıra eğer kullanıcı hiçbir arkadaşının hikayesini izlemezse reklamları görmeyecek. Çünkü bu reklamlar iki kullanıcı arasına iliştirilmiş sürpriz reklamlar. Herhalde bu özelliğin markalar için en önemli yanı iyi bir analiz yöntemi olması. İşletme profillerinde hikayelerin görüntülenme sayısına ulaşabilmek mümkün. Dolayısıyla işletmeler hedef kitlesine ulaşmak için ölçümlemeler yapabilecek ve bu ölçümleri stratejisinin bir yerine ekleyebilecek. Bu da satışlarına gözle görülür bir biçimde yansıyacaktır. Bu reklam modeli şimdilik sadece erişim amacı ile kullanılsa da İlerleyen dönemlerde video kampanyaları, website tıklamaları, website dönüşümleri ve mobil uygulama kullanımına yönelik amaçlarla da kullanılabilecek bir reklam modelinin ta kendisidir.

Peki, yararları gözle görülür olan bu Instagram reklamlarını nasıl yayınlayabilirsiniz. Çok kolay! Reklam Yöneticisi’ne gidin. Reklam Oluştur’u tıklayın ve“Erişim” hedefini seçin. Reklam Seti bölümünde Yerleşimler’i tıklayın ve bu kısımdan Instagram yerleşimini seçin. Daha sonra ise son adımınızı gerçekleştirin; hikayeleri tıklayın.

Bizler bu yeni özelliği mutlaka kullanmanızı öneriyoruz. Faydasını göreceğinizi biliyoruz. Doğru bir strateji sonucunda verim elde edilmesi muhtemeldir. Snapchat gibi Instagram Stories de etkili ve iyi bir pazarlama aracına dönüştürülebilir ve sizi güçlü bir marka haline getirebilir. Güçlü bir markanın ise gücüne güç katar.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.