İçinde bulunduğumuz yüzyılda sosyal medyanın etkisi oldukça büyük. Bu nedenle sosyal medya uygulamaları içerisinde İnstagram’da başarılı olmak çok önemli. Peki, instagram reklamlardan iyi bir geri dönüş alabilmek için önemli ipuçları…

1. Hedef kitlenize odaklanarak doğru reklamlar üretin

Mutlaka hedef kitlenizle ilgili içerikler hazırlarken hazırladığınız kampanyayı kitlenizi tanımakta kullanın. Hedef kitlenizi tanımak, İnstagram’da nasıl paylaşımlarda bulunduklarına dair bilgi sahibi olmak, ilk adımda satış hedeflerine kanalize olmaktan daha önemli olacaktır.

2. Mutlaka farklı reklam görselleri kullanın

İnstagramın A/B testini mutlaka kullanın. Bu test sayesinde reklamların hedef kitleniz konusunda ne kadar etkili olduğunu ortaya koyabilirsiniz.

3. Görselleri metinlerle boğmayın

İnstagram reklam görselinizde yer alan yazıların, görselin mutlaka %20’yi aşmamasına dikkat edin. Reklam içeriklerinde kısa ve net şekilde ulaştırmak istediğiniz metni yerleştirin.

4. Görsellerde odak nokta belirleyin

Görsellerin etkisini küçümsemeyin. Odak noktası belirli olan görsellerle istenen mesajın doğru bir şekilde ulaşmasını sağlayın.

5. Markalama konusunda titiz çalışın

Markalaşmada markanızın adını ve sahip olacağı görseli logonun mutlaka reklam sayesinde ilgi odağı olmasını sağlayın. Unutmayın ki Müşterileriyle değil de kendileriyle alakadar olan markalar Instagram’da sıkıntıya düşebilirler. Bu nedenle mutlaka markalaşmada zekice çalışılmalıdır.

6. Web sayfasında içeriklerde link kullanın

Paylaşımlara web link ekleyememek İnstagram’ın olumsuz yanlarından bir tanesidir. Ancak reklamlar sayesinde bu durumun kolayca önüne geçilebiliyor. Bu nedenle reklamlarda mutlaka web sayfanıza dair link eklemeyi unutmayın.

7. Stories reklamlarını kullanmaktan uzaklaşmayın

İnstagram’ın etkili bölümlerinden olan hikâye kısmında yaratıcı reklamlar paylaşarak, kullanıcıların dikkatini çekin. Yaratıcı reklamların etkilerini dikkate alın.

8. Video içerik reklamları kullanın

İnstagram’da hikâyeler kısmına videolar ekleyerek hikâyelerinizi daha derin bağlılık ve güçlü bağlarla güçlendirin. Videoların, görsel kaynaklar kadar değerli olduğunu unutmayın.

9. Reklamlarınıza kullanıcılarınızı da katmayı unutmayın

Kullanıcılar tarafından hazırlanmış içeriklerle İnstagram üzerinde reklamlarınızı bir seviye üste çıkarabilirsiniz.

10. Reklamlarınızla uyumlu hashtag kullanın

Reklamlarda markanız ve içeriğinizle alakalı hashtagleri kullanarak ulaşmak istediğiniz kitlelerin büyümesine yardımcı olabilirsiniz. Bu nedenle eşsiz hashtagleri reklamlara mutlaka ekleyin.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.