Instagram Reklamları

İnstagram, reklam yapılabilecek en büyük, en güzel ve en renkli platformlardan biri değil mi sizce de? Bizce tam olarak öyle! Çünkü sadece görsellerden oluşuyor. Görseller dikkat çekmek için önemli parçalar. Üstelik uygulamanın ara yüzleri de insanı yormayacak kadar minimalize edilmiş. Dolayısıyla tüketiciyi çekebilmek için oldukça kaliteli bir mecra ve tüketicinin bu mecrada zaman geçirmesi oldukça rahat.

Neden İnstagram reklamları?

Kullanıcılar Instagram’da ilham almaya ve önemsedikleri şeyleri keşfetmek için vakit geçiriyor. Markalar ürün ve hizmetlerini kullanıcılar ile buluşturmak onlara bir deneyim yaşatmak adına profesyonel olarak instagram’da yer alıyor.

Neden İnstagram işletme hesabı?

Instagram’daki hesabınızı Ticari Hesaba dönüştürerek kullanıcıların hesabından farklı olarak hikayeleriniz, gönderileriniz ve takipçileriniz hakkında istatistikler elde edebilirsiniz.

Ticari instagram hesabının avantajları nelerdir?

Ticari instagram hesabı markalar açısından büyük bir avantajdır. Kullanıcıların hikayelerinize ve tanıtımı yapılan gönderilerinize gösterdiği performans öğrenirsiniz. Markanızı takip eden kullanıcılar hakkında istatistikler elde ederek, gönderilerinizle ve hikayelerinizle nasıl etkileşim kurduklarını görürsünüz. Çalışma saatlerinizi, işletmenizin konumu, telefon numarası gibi şirket bilgilerinizi eklemesini olanak sağlar.

İnstagram reklamlarını neye göre hedefleyebiliyorum?

İnstagram reklamlarınızı markanızı buluşturmak istediğiniz kitleyi hedefleyerek verebiliyorsunuz. Yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları, davranışlar şeklinde hedeflemeler yapabiliyorsunuz.

İnstagram'da ne tür reklamlar verebilirim?

Facebook reklam yöneticisi, instagram araçları ve power editör üzerinden reklamlarınızı verebilirsiniz. Reklamlarınızı fotoğraf ve video reklamları olarak çıkabilirsiniz.

İnstagram stories reklamları nasıl çıkılır

Instagram hikaye reklamlarında en fazla 15 saniye uzunluğunda video ya da fotoğraf olarak reklam çıkabilirsiniz. Reklamlarınızı facebook reklam yöneticisinden çıkabilirsiniz.

İnstagram stories reklamlarının avantajları nelerdir?

Instagram stories reklamları kullanıcılara tam ekran deneyimi sunar. Hikayelerdeki reklamlar hedefleme, erişim ve ölçüm özelliklerini kullanmanıza olanak tanıyarak erişmek istediğiniz kullanıcılara kişisel alaka düzeyi yüksek reklamlar yayınlamanızı sağlıyor.

İnstagram reklamları ile nasıl yeni müşteri bulunur?

Dünyada 25 milyon işletme hesabı sayısına ulaşan instagram, 2 milyon reklamveren ile büyümeye devam ediyor. Bu büyüme başarılı birçok markayı içerisinde barındırıyor. Hemen şimdi markanızı işletme hesabına dönüştürün ve başlayın.