İnstagram’ın belki de en sevilen özelliği keşfet bölümü. Hemen hemen herkes bu bölümde yer alan içeriklere göz gezdiriyor. Peki, İnstagram’ın keşfet alanında marka nasıl görünür bir hale getiriliyor?

İnstagram’ın Keşfet Bölümü Ne İşe Yarıyor?

İnstagram’ın keşfet bölümü, popüler olan paylaşımları gösterdiği için etkileşim oranı yüksek bir yer olarak biliniyor. Buraya fotoğraflar, videolar ve konuma göre hikâyeleri olan paylaşımlara yer veriliyor.
Keşfet ölümü sayesinde, hızlı bir takipçi artışı ile hesabın popülaritesi de çok ciddi şekilde artış gösteriyor.
İnstagram’ın Keşfet Alanında Nasıl Görünür Olunur?

İlk olarak bu keşfet bölümünde görünür olabilmek için bazı konularda iyi olmak, rakiplerinizin bir adım ilerisinde yer almak gerekiyor. Yani ilk adımla belli bir sayıda takipçiye sahip olmanız ve ortalama bir beğeni sayınızın olması gerekiyor.
Bunların dışında eklediğiniz içeriklere ki özellikle de fotoğraflara filtre uygulamanız büyük önem taşıyor. Bu sayede takipçilerinizin, paylaştığınız gönderiyi beğenme ihtimali artabileceği gibi gönderiye yorum olma oranınız da artabiliyor.
İnstagram’da fotoğraf ya da video paylaşırken mutlaka konum eklemeye özen gösterin. Bu sayede insanlar sizin koyduğunuz fotoğrafların nerede çekildiği hakkında bilgi sahibi olabilir ve konularda bulunan gönderilerde de görünür olmanız mümkün hale gelir.
İnstagram’da eklediğiniz paylaşımlara mutlaka etiket ya da diğer bir adıyla hashtag ekleyin. Bu etiketleri koyarken, etiket sayısını fazla tutmamaya dikkat edin. Etiket fazlalığından ziyade etiketlerin paylaşımını yaptığınız görselle alakalı olmasına özen gösterin.
Paylaşımların ne olursa olsun bu görsel ya da video olabilir. Bunların beğeni sayısının ve yorum sayısının ilk 1 saatte yaklaşık bir ortalamaya sahip olmasına dikkat edin. Bunun dışında İnstagram kaydet oranının da belli bir düzeyde olmasını sağlayın. Yorum veren ve beğeni yapan hesapların da yüksek takipçi sayısına sahip olması bu aşamada keşfet kısmına eklenmenize yardımcı olacağın unutmayın.
Paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde eklemek de takipçilerinizin organik olması açısından önemli olduğunu göz ardı etmeyin. Paylaşımlara gelen yorum sayısının az olması durumunda ise grup oluşturarak karşılıklı yorumlaşmayı da seçenek olarak düşünün.
Daima güncel olan konuları ve yenilikleri de takip etmeyi unutmayın.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.