Sosyal medya kullanımında Instagram son yıllarda popüler bir hale geldi. Bu da sosyal medya kullanıcılarının tanınabilirliğini arttırabilmesi açısından oldukça önem taşıyor. Kullanıcıların popülerlik kazanabilmesi açısından, Instagram Keşfet kısmı en önemli noktalardan biri haline geldi. Peki Instagram Keşfet bölümünde içeriklerin daha çok gösterim elde etmesi için yapılması gereken adımlar nelerdir?

Düzenli Paylaşım

Instagram keşfet bölümünde çıkan içeriklerinizin daha çok görüntülenmesi için, öncelikle paylaşımlarınızı düzenli olarak yapmalısınız. Ayrıca, görsel veya video şeklinde yaptığınız paylaşımların 1 saat içerisinde belli oranda yorum ve beğeni alması, Instagram keşfet üzerindeki içeriklerin daha çok izlenmesi açısından oldukça önemlidir. Keşfet bölümünde kalmanız için, yorum ve beğeni sayısında sürekli artışın olması gerekmektedir.

Uygun Hashtag Kullanımı

Instagram üzerinde düzenli olarak paylaşım yapmanın yanı sıra, paylaşımlarınıza uygun olan hashtag kullanımını da ihmal etmeyin. Etiket kullanımında, popüler etiketin seçilmesi ve miktara dikkat etmelisiniz. Instagramda post altına ekleyeceğiniz hashtag’in 5 taneyi geçmemesi, daha çok takipçi sayısına ulaşmanızı sağlayacak. Ancak, #beğen ve #takipet şeklinde etiketler spam hashtag olduğundan, kullandığınız takdirde takipçi sayınızda azalma kaçınılmazdır. Ayrıca bu tarz spam özellikte etiket kullanımı, sizleri organik takipçilerden uzaklaştırır.

Rakip Paylaşımları Takip

Rakip sayfaları takip etmeniz, organik takipçilere erişebilmek açısından oldukça yararlı bir yöntemdir. Örneğin; doğa sayfasını takip eden kullanıcılar, plaj konulu paylaşım yapan bir sayfayı takip ettiklerinde fazla takipçi kazanamazken; doğa ile paralel sayfaları takip ettiklerinde geri dönüş oldukça olumlu olacaktır. Bu sayede, Instagram Keşfet bölümünde çıkan paylaşımlarınızın görülme sayısı hızla artacaktır.

Gönderileri Beğenmek

Instagram Keşfet kısmında çıkan resim ya da video şeklindeki paylaşımlarınızın görülme sayısının artması demek, elbette keşfet bölümünde daha çok kalmanız anlamına geliyor. Bunun için, gönderi beğenme sıklığınızı arttırmanızı öneriyoruz. Konunuzla ilgili gönderiler başta olmak üzere, ne kadar çok sayfa beğenirseniz, o kadar çok kişi sizden haberdar olur. Bu noktada özellikle ana sayfa üzerinde çıkan gönderileri atlamayın. Bu sayede, Instagram sayfanızdaki etkileşimi kaybetmezsiniz.

Konum Ekleme

Instagram paylaşımı yaparken resim içeriklerini tercih ediyorsanız, posta konumunuzu eklemeyi sakın unutmayın. Konumunuzu eklediğiniz zaman, takipçileriniz ve yeni takipçi adaylarınız fotoğrafın çekildiği yer hakkında merakta kalmamış olurlar. Ayrıca, paylaştığınız konum adı ile paylaşılan diğer gönderilere ulaşma şansını da yakalarsınız.

Filtre Kullanımı

Fotoğraf paylaşımı yaparken posta uygun filtre kullanmanız, takipçi çekmek için uygulamanız gereken önemli adımlardan birisi. Bu sayede, Instagram keşfet üzerinde yer alan gönderilerin görülme sayısı hızla artacaktır.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.