İçerik insanların sizin hakkınızda edineceği ilk izlenim demektir. Mesajlarınızda bile içeriğe önem vermelisiniz. Gelin kaliteli içerik üretmenin yollarına bir göz atalım.

1) Fikirlerinizi Organize Edin.

İçeriğiniz kesinlikle kolay okunabilir ve anlaşılabilir olmalıdır. Çünkü dijital ortamda rakipleriniz ziyaretçilerinizin bir tık yakınındadır. Kolay okunma listeleme, numaralandırma ya da metni alt başlıklara ayırma ile sağlanabilir. Metnin akışına dikkat edin. İyi bir içerik iyi tasarlanmış bir argümana dayanır.

2) Bilgilerinizi Kontrol Edin.

İstatiksel veriler içeriğinizin güvenilirliğini arttırır. Defalarca kontrol etmeniz gereken önemli bir konudur bu. Çünkü yanlış içerik de aynı şekilde güven sarsar. Hata yapabilirsiniz. Fakat gelişi güzel, kontrolsüz içerik insanlardaki itibarınızı zedeler.

3) Kısa ve Öz Tutun.

İçeriğinizi kısa tutun. Metin uzadıkça okumak güçleşecektir. Bir kelimeyle anlatabileceğinizi uzatıp beş kelimeyle anlatmanız yersiz olacaktır. Hedefinize kestirme yoldan gidin. Fakat içeriği kısa tutayım derken gerekli bilgileri atlamayın. Kısa ve öz olun.

4) Okuyucunuza Konuşun.

Hedef kitlenizi iyi bilin ve onlara yönelik içerik üretin. Yani istediklerini onlara verin. Kendi bağlamınızı korursanız mutlaka dikkat çekeceksiniz.

5) Aktif Bir Dil Kullanın.

İçeriklerinizi keskin ve hedefe yönlendirici cümlelerle yazmalısınız. Bu ikna edici olacaktır. İkna edici olmanın sınırlarını çiğnememeniz gerekir. Bıktıran ve aşırıya kaçıran bir dil kullanmak bir hata olacaktır.

6) Son Okuma

Yazınızı bitirdikten sonra mutlaka okuyun. Anlam bilgisi hatalarını ve imla hatalarını düzeltin. Bilgisayar sizin yerinize bütün düzeltmeleri yapmayacaktır. Bunu unutmayın. İçeriğinizi düzenlemek için vakit ayırın. Çünkü iyi içerik size artı değer katarken kötü içerik de eksi değer katacaktır.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.