Bu Google’ın My Business yani benim işletmem uygulaması, özellikle yerel işletmelerin SEO planlamasını geliştirmek adına vazgeçilmez bir konumda yer alıyor. Uygulama yakınlarınızda yer alan müşterileri kendinize çağırmak açısından büyük başarı sağlıyor. Aynı zamanda bu uygulama kullanıcısına ücretsiz hizmet veriyor.

Google My Business (Benim İşletmem) Nedir?

My Business, GoogleIn işletmelere ve markalara sunduğu, insanlara kolay ulaşabilmeyi sağlayan, markaya ve işletmeye ait detayların yer aldığı ve müşterilerin ulaşıp görüşlerini yazabildiği Google servisidir.

Google My Business (Benim İşletmem) Nasıl Kullanılır?

İlk olarak bu uygulamanın nasıl kulanıldığını bilmekte fayda var. Bu aşamada markanıza ait bilgileri girerek kayıt aşamasını tamamlayın. Eğer ki markanız herhangi bir teslimat gerçekleştiriyorsa bunla ilgili bilgileri eklemeyi unutmayın. Bu sayede size ulaşacak olan müşterilerinize kendinizi daha iyi ifade etmiş olursunuz.

Google My Business (Benim İşletmem) Markalar için Faydaları Nelerdir?

Google My Business(Benim İşletmem) kullanmak, markanız için çok sayıda avantajı beraberinde getiriyor. Uygulama kullanıcısının marka stratejilerini başarılı bir şekilde yönetmesinde büyük yarar sağlıyor.

Peki, bu uygulama sayesinde elde edilen faydalar neler?

My Business, markanızın hem Google arama listesi içerisinde hem de Google Haritalarda yer almasını sağlar. Harita bölümünde eklenmek, özellikle belli bir uzaklık içerisinde arama yapan potansiyel müşterilerin size ulaşmasında kolaylık sağlar. Haritalar sayesinde markanız karşılarına çıkar.
My Business gönderisi ile call to action yani eylem çağrıları ile mükemmel bir alana sahip olursunuz. Bu gönderi bölümü sayesinde gerçekleştireceğiniz etkinlikler hakkında detayları paylaşabilirsiniz. Burada etkinlik paylaşımının dışında müşterilerinize kutlama ve tebrik mesajları da gönderebilirsiniz.

Müşterilerinizin markanıza kolayca ulaşmasını sağlarsınız. Örneğin; bir butik sahibiyseniz, açılış saatiniz ve kapanış saatinizi, konum ve butiğe ait görselleri ekleyerek başarılı bir giriş yaparsınız. Bunun dışında sattığınız ürünlerle ilgili bilgileri de girebilir, müşterilerinizin size yönelteceği soruları azaltabilirsiniz.

My Business sayesinde bulunduğunuz bölge içerisinde sektörel rakiplerinizin önüne geçebilir, müşterilerinizin size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Çalışmalarınızda gerçekleştirebileceğiz kolay ama detaylı ve başarılı SEO çalışmasıyla bulunduğunuz bölgede öne çıkarsız.

My Business sayesinde markanızın kurumsallaşmasında hataya mahal vermeden ve sektörde kaybolmadan hızla yükselmeye başlarsınız.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.