Yeni hasta bulmak veya mevcut hastalarınıza daha iyi hizmet vermek için neler yapıyorsunuz? Hastalarınız tarafından en çok tercih edilen hizmetiniz ne? Hastalarınız size hangi sağlık sorunları ile geliyor? Hastalarınız ile anında iletişim kurabiliyor musunuz? 

Size tüm bu sorularınızı cevaplayacak bir sosyal medya aracı olduğunu söylesem. Bugün neredeyse herkes sağlık sorunları ile ilgili öncelikle internetten araştırma yapıyor. Sağlık sorunları ile ilgili arama yapan bireylerin başında da zamanlarının çocuğunu internet başında geçiren kadınlar geliyor.

Hayatımızdaki en önemli şeyin sağlık olduğu düşünüldüğünde kadınların da en önemli kriteri internette güvenilir bilgiye ulaşmak. Tabi bu en güvenilir bilgiye ulaşmanın yolu da konusunda uzman hekimlerden geçiyor. Bu noktada sosyal medya da var olmak oldukça önemli. Çünkü kadınlar sosyal medya hesaplarında görünür olan hekimlerle iletişime girerek onlara sorularını iletiyor ve en kısa sürede cevap almak istiyor. Cevaplarından tatmin olduğu hekimlerle iletişime geçerek tedavi oluyor. Bu açıdan da bakıldığında sosyal medya da var olan doktorlar 1-0 önce gözüküyor.

En çok kullanıcısı olma unvanını elinden bırakmayan Facebook, satış dendiğinde de akıllara gelen ilk mecra. Facebook gerçekten hedef kitlenize ulaşıyor ve amacınız kliniğinize gelen hasta potansiyelinizi arttırmaksa bunu hakkıyla yapıyor.

Facebook şuan baktığımızda kadın doğum doktoru olarak mevcut hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz ve hizmetleriniz ile ilgili farkındalık yaratabileceğiniz önemli bir pazarlama kanalı konumunda. Aktif olarak 1,49 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook’un tedaviye ihtiyaç duyan pek çok potansiyel hastayı da içerdiği yadsınamaz bir gerçek. Günümüzde birçok doktor Facebook’u hastaları ile olan iletişimi sağlamada ve güçlendirmede kullanıyor. Hastalarının sorunlarına da en kısa sürede cevap vererek çözüm bulmaya çalışıyor. Özellikle son zamanlarda geliştirdiği farklı reklam modelleri ile hastalarınızın cinsiyet, yaş, nerede ikamet ettikleri ile ilgili hedefleme yaparak ücretli reklam seçenekleri ile ulaşabilmeyi sağlıyor.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.