Çok sayıda marka, yaptıkları çalışmalarda sahip oldukları takipçi sayısında artış elde edememektedir. Sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısını arttırabilmek içinse doğru ipuçlarını kullanmak gerekmektedir. İşte sosyal medya hesaplarında takipçi sayısını arttırmayı sağlayan ipuçları…

Takipçi sayısını arttırmak için sabırsız olmayın
Hızlı takipçi sayısına sahip olmak yerine, doğru hedef kitleye ulaşmayı sağlayacak takipçileri kazanın. Hileli yollarla hızlı ve yanlış takipçi elde etmek yerine doğal ve doğru takipçi kazanmaya odaklanın.

Reklam avantajını kullanın
Sosyal medya hesaplarında organik takipçi elde etmek için mutlaka reklam avantajlarından yararlanın. Reklamların sosyal medya hesaplarında takipçi elde etmenin başarısını göz ardı etmeyin.

İçeriklerin yüksek kalitede olmasını sağlayın
Yüksek kalite içerik paylaşmanın, sosyal medya hesaplarında görünür olmayı sağladığı ve takipçi sayısında artış sağladığı göz ardı edilmemelidir. Organik takipçi kazanmak için içerikleri kaliteli ve dikkat çekici hale getirmek gerekmektedir.

Paylaşımlarınızda kararlı olun
Yalnızca sosyal medya üzerinde değil, diğer bütün paylaşımlarda belli bir plan ve kararlılık sahibi olmak gerekiyor. İçerikler arasında belli bir bağ kurmak ve bunun dışına çok fazla çıkmamak da yine takipçi sayısının arttırılmasında işe yarıyor.

Paylaşımlarınızda doğru bir tema belirleyin
Sosyal medya içerisinde bir kampanya hazırlarken ya da bir paylaşım yaparken kesinlikle bir temaya sahip olmak gerekiyor. Temanın anlaşılır olması hızlı ve doğal takipçi kazanmak için büyük başarı sağlıyor.

Hedef kitlenizi belirleyin
Hedef kitle tam olarak belirlendiği zaman kitleye uygun içerik paylaşmanın daha kolay olduğunu unutmayın. Ancak hedef kitleyle alakalı etkileşimlerin mutlaka zamanında yapılmasına da özen gösterilmeli.

Yeni özelliklere ve gelişimlere açık olun
Yeni özellikleri kullanmaktan ve gelişimlere açık olmaktan korkmayın. İşinize yaramayacak gibi dursa da ekstra hareketler sosyal medya üzerinde canlılık elde etmenizi sağlar.

Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları ve yorumları beğenin
Son güncellemeler ile sosyal medyada yorum yapmak popüler hesap olmayı sağlıyor. Hesabın görünür bir hale gelebilmesi için yapılan yorumlar gibi yorum sayısının da fazla olması gerekiyor.

Hikâye ve canlı yayınlardan yararlanın
Özellikle İnstagram’da dikkat çekici bir şekilde hikâye ve canlı yayın yaparak rakiplerin önüne geçmekte ve bu sayede başarılı bir şekilde takipçi sayısı elde edebilirsiniz.

Kullanıcıları sayfanıza davet edin
Hedef kitlenizi sayfalarınıza davet edin. Beğenilerle birlikte açığa çıkan daireleri kullanarak hedef kitlenize uyan hesaplara davet gönderin. Bu sayede kitlenizden sapmadan doğru takipçi kazanırsınız.

Doğru ve hedefe yönelik içerikler paylaşın
Hesabınızda bulunan kullanıcıların hoşuna gidecek ve sizi takip etme sebeplerine yönelik paylaşımlar yaparak onları besleyin. Bu sayede takipçi sayınızın düşmesine engel olur, artış sağlarsınız.

Uygulamaların güncellemelerinden yararlanın
Uygulamaların gelişmelerine açık olun. Güncel uygulamaların, kullanıcılar düşülerek ortaya konduğunu ve kullanıcıların yeniliklere ayak uydurulmasından hoşlandıklarını unutmayın.

Doğru hashtag kullanmaktan kaçınmayın
Doğru hashtag ve anahtar kelimelerin, çok sayıda takipçiye ulaşmadaki etkisini asla göz ardı etmeyin. Bu nedenle anahtar kelime ve hashtagleri doğru ve etkili kullanın.

İçeriklerde dikkat çekici başlıklar kullanın
Dikkat çekici başlıklar kullanarak, takipçilerinizin dikkatini çekin. İçeriklerin başlıklarını hazırlarken anahtar kelimelerin etkisini de unutmayın.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.