Eski blog yazılarınızı güncel tutabilmek, blogta yeni yazı paylaşmak kadar önemlidir. Bunun nedeni, yazılarınızı yeni okuyan kişilerin eski yazılardan haberdar olmamasından kaynaklanmaktadır. Peki bloğunuzdaki eski yazılarınızı nasıl güncel tutabilirsiniz? Eski blog yazılarınızı güncel tutmak için yapmanız gerekenleri sıraladık.

Resimlerinizi Güncelleyin

Zamanında yazdığınız yazıya uygun bir resim seçememiş olabilirsiniz. Bu da yazınızın yeterince okura ulaşamamasına neden olmuş olabilir. Bu yüzden, bloğunuzda eski yazılarınızla birlikte paylaştığınız resimleri güncelleyin. Kullanıcılar yazının içeriği kadar, resmin posta uygun olup olmadığını da önemserler. Resim seçerken çözünürlüğü yüksek ve ilgi çekici olduğuna emin olmalısınız. Bu yaklaşım, kısa sürede trafiğinizin artmasına yardımcı olacak.

Son Güncellenenlerde Paylaşın

Eski yazılarınızı yeniden güncelledikten sonra, okuyucunun fark etmesi için, yazılarınıza sidebar üzerinde de yer vermelisiniz. Bunun için “Last Updates” adındaki kullanışlı eklentiden faydalanabilirsiniz. Üstelik bu eklenti sayesinde, sitenizdeki tüm yazıları kronolojik şekilde de sıralayabilirsiniz.

Tekrar Yayınlayın

Eski blog yazılarınızı tarihini değiştirerek tekrar yayınlayabilirsiniz. Böylece, mail üzerinden aboneliği olan okuyuculara bilgilendirme gidecektir. Trafiği arttırmak için paylaştığınız yeni yazılarla birlikte, tekrar yayınlama yöntemi de hızla yükselmenize yardımcı olan etkili yöntemlerden biridir.

Benzer Yazılar Eklentisi Ekleyin

Okuyucuların bloğunuzda takip ettikleri yazılara paralel konulardan da haberdar olmaları için, benzer yazılar eklentisini ekleyin. Bu sayede, okuyucuların dikkatini çekebilirsiniz. Bu kısımda, son yazdığınız yazılarında görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yazılarınıza Link Ekleyin

Eski blog yazılarınızı paylaştıktan sonra, yaptığınız güncelleme hakkında okuyucularınızı bilgilendirmelisiniz. Bunun için, içerikle alakalı olacak şekilde yazılarınıza link ekleyin. Bu noktada daha çok trafik çekebilmek adına, popüler yazılarınızı tercih etmelisiniz.

Farklı Bloglara Yorum Yazın

Çoğu blog yorum kısmına yorum yaparken site url’si eklenmesine izin veriyor. Sizde, sitelerde içerik hakkında yaptığınız olumlu yorumlara, kendi bloğunuzda paylaştığınız yazıların linkini ekleyebilirsiniz. Daha etkili olmasını istiyorsanız, sitenizde paylaştığınız güncel yazıların linkini eklemelisiniz.

Sosyal Medyada Yayınlayın

Etkili bir şekilde yazınızı düzenledikten sonra daha fazla okuyucuya ulaşabilmek için, sosyal medya üzerinde kendinizi aktif olarak tanıtmalısınız. Eski blog yazılarınızın içeriğini değiştirmeseniz bile yaptığınız değişikliklerin fark edilebilmesi için, kısa ama etkili mesajlar ekleyin. Sosyal medya üzerinde yaptığınız düzenli paylaşımlar sayesinde, bloğunuzda bulunan eski yazıları güncel tutabilirsiniz.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.