E-postalarınızı ilgi çekici hale getirmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Gelin, hep birlikte e-postalarınızı nasıl ilgi çekici hale getirebileceğinizi inceleyelim.

1. Gönderen İsmini Test Edin: Kendi gelen kutunuzu düşünün. Oldukça fazla mail var öyle değil mi? Markanızın maillerinin tüm bu mailler arasından sıyrılması gerekir. Gelen kutunuzdaki bazı mailler nasıl sizin için öncelikli ise müşterileriniz için de bu durum geçerlidir. Maillerin açılmasını belirleyen faktörlerden en önemlisi mailin kimden geldiğidir. Dolayısıyla müşterilerinize sıradan bir isim ile ulaşamazsınız. Bu durumda kendinizi test etmelisiniz. Markanızın adını, CEOnuzun adını ya da dikkat çekecek başka bir ismi kullanarak maillerinizin açılma oranını yükseltebilirsiniz. Buradaki tavsiyemiz müşterinize güven verecek bir isim kullanmanızdır.

2. Konu Sütununu Test Edin: Düşünüyoruz ki konu satırı yazmadan mail gönderen kimse yoktur. Fakat yine de konu satırına nedense çok fazla önem gösterilmez. Oysa konu satırı da isim kadar önemlidir. Müşterinizi onun ilgisini çekebilecek bir konu ile yakalayabilirsiniz. Müşteriniz ilgisini çekmeyen maili açmaz ya da siler. Burada yapacağınız test şu; aynı içeriği birkaç ilginç konu ile göndermek. Böylece konu sütununuzun başarısını test edebilirsiniz. İçerik planınızı buna göre oluşturursunuz.

3. Stratejilerinizi Test Edin: Her zaman bildiğimiz yoldan gitmek bize en güvenli yolmuş gibi gelir. E-posta pazarlaması yaparken de bu durum böyledir. Bilindik yollar ile devam ederiz. Bilmediğimiz bir yoldan gitmek sizi ürkütebilir. Ama korkmayın ve test edin. Müşterilerinize yeni bir strateji ile e-posta gönderin. Sonuçlara bakın. Sonra da bu sonuçlara göre strateji oluşturun. Bir de farklılıklar yaratın. Özel konseptler oluşturun. Farklı olan her zaman dikkat çeker.

4. Zamanı Test Edin: Belki de üzerinde en çok düşünülen konu zamandır. “Bir e-posta müşteriye hangi zaman diliminde gönderilmelidir?” sorusu hep kafa kurcalar. Bunu da test edin. Müşterilerinize belli saat ve gün aralıkları ile mesaj atın. Geri dönüşleri değerlendirin. Hangi saat ve günden daha fazla geri dönüş elde ettiyseniz o sizin sorunuzun cevabıdır.

5. Eylem Çağrılarınızı Test Edin: Diğer adı ile CTA. Nedir bu CTA? Kullanıcıları hızlıca eyleme sevk eden küçük kelime öbekleridir. Görsellerde bir buton olarak kullanırlar ve hemen bir foruma yönlendirirler. Bu avantajı geri dönüş alacak şekilde nasıl kullanabilirsiniz?

1. Farklı renkler kullanarak: Psikolojik olarak güven duygusu çağrıştıran renkler kullanabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi güven müşteri için önemlidir.

2. Farklı metinler kullanarak: Müşteriler genellikle yazıya odaklanır. Çünkü yazı onlar için daha açıklayıcı ve bilgi vericidir. İlginç cümlelere yer verebilir, cümlelerinizi süsleyebilirsiniz.

3. Farklı şekiller kullanarak: Sıradanın dışına çıkın ya da en çok tepki alan şekilleri kullanın. Oval şekiller en çok tepki alanlardan biridir.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.