Şimdi sizden bir şey isteyeceğiz. E-posta kutunuzu bir açın. Ne kadar çok mail var fark ettiniz değil mi? Çoğunu açmamışsınız bile. Açıp umursamadıklarınız da var sildikleriniz de. Müşterilerinizin e-posta kutuları da tam olarak böyle. Öncelikle “Ben e-posta kutumda ne görmek isterdim?” sorusunu kendinize yöneltmenizi istiyoruz. Şimdi de size 5 içerik fikri sunuyoruz;
1. Örnekler Anlatmak
Daha önce sizden memnun kalan müşterilerinizden e-postalarınızda bahsedebilirsiniz. Denenip onaylandı anlamına gelen bu içerik potansiyel müşterilerinize güven verecektir. Onların kafasında bulunan soru işaretlerini silip, onları satın alma faaliyetine itecektir. Ayrıca onlardan ürünleriniz hakkında sıkça geri dönüş isteyin. Eksiklerinizi görün ve stratejileriniz de bu eksiklere yoğunlaşın.
2. İçerikleri Değerlendirmek
Kullandığınız infografikleri, blogları ya da gifleri e-posta haline getirebilirsiniz. Belki gözlerinden kaçmış olan bir şeyleri görmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta çalışmalarınızdan bir kolaj oluşturabilirsiniz. Onlara yorum yapma şansı sunabilirsiniz.
3. Liste Yapmak
Listelenmiş içerikler özellikle son yıllarda çok dikkat çekmekte. “X’in 6 Yolu, Z’nin 5 Faydası” gibi listelenmiş içerikler rağbet görmekte. Bunu neden bir e-posta içeriği haline getirmeyesiniz ki? Ürünlerinizin faydalarını, kullanım alanlarını bu şekilde anlatabilirsiniz. Hatta içeriklerinize biraz eğlence bile katabilirsiniz. Belki sizinle ilgili oluşturulmuş içerikleri derleyebilirsiniz.
4. Etkileşim Kurmak
Karşılıklı etkileşimin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Müşterileriniz ile online ya da fiziksel bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz. Bu size duydukları güveni tazeler, belki kazanmaya çalıştığınız güveni kazanmanızı sağlar. Sizi farklı kılar. Samimiyet göstergesi olarak algılanır. Müşterileriniz bir teşekkürü hak ediyor.
5. Şeffaflığı Kullanmak
Bir kurumun arka planını görmek itiraf edelim ki hepimizin içine su serper. Güven duymamızı sağlar. Çalışanlarınızın katılmış olduğu gönüllü bir etkinliği e-postalarınızda paylaşabilirsiniz. Belki yöneticiler ve çalışanlarla yapılmış röportajlara yer verebilirsiniz. Belki de çalışma ortamlarınızdan kesitler sunabilirsiniz. Kısacası müşterilerinize karşı şeffaf olabilirsiniz.
Tüm bunları e-posta kutunuzda görmek sizi heyecanlandırdı mı?

O zaman hiç zaman kaybetmeden bunlardan yola çıkarak yeni içerik fikirleri üretmeye çalışın. İçinde samimiyet, güven ve farklılık olsun. Alacağınız geri dönüşler şu an duyduğunuz heyecandan bile fazla olacaktır. Rakiplerinizden ayrışmanın yolunu artık çok iyi biliyorsunuz.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.