Dijital bir çağda yaşıyoruz. Doktorlar ise dijitale yeni yeni alışmaya başladılar. Yaklaşık 10 yıldır bu yeni dünyanın içindeler. Fakat doktorların çoğunun web sitesi yok ya da web siteleri mobil uyumdan yoksun durumda. Cep telefonu kullanımı bu denli yaygınken cep telefonundan siteyi açamayan hasta arayışından vazgeçiyor. Oysa web sitesi hedef kitle için açılmış yeni bir klinik gibidir. Peki, web sitesi doktorlar için neden gerekli? İşte biz de nedenleri sizler için listeledik. Web sitesi;

1) İletişim Bilgilerinin Doğruluğunu İspatlar.
Örneğin; A kişisi çare arayan bir hastaya “Şu doktor çok iyi bir doktor.” dediğinde hasta doktora internet aracılığıyla ulaşır. Doktorun bir web sitesi olması adres, telefon ve mail adresi gibi bilgilerin güvenilirliğini arttırır. Siteye koyulacak harita eklentisi hastanın doktora ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

2) Güven Aşılar
Çoğu insan gideceği doktora güven duymak ister ve günümüzde hemen hemen herkes bir ismi duyduğunda onun hakkındaki bilgileri internetten edinme yoluna başvurur. Eğer doktorun kişisel bir web sitesi yoksa ve adı haberlerde ya da internette bulunmuyorsa güven sarsılır. İyi bir PR çalışması doktorun güvenilirliğini arttırır ve doktora olumlu bir dönüş sağlar.

3) Bilgi Paylaşımını Kolaylaştırır
Doktor tecrübelerini ve bilgilerini insanlara aktarmak için forumlarla ya da gruplarla uğraşmak zorunda kalmaz. İstediğini istediği zaman hastalara kolayca aktarabilir. Bu bilgilerin paylaşımı da doktora duyulan güven olarak geri dönecektir. Ayrıca sitesinde yayınlayacağı bilgi ya da operasyon videoları hastaya cesaret verecek, hastanın merakını giderecektir. Hasta yorumları da yine bir güven unsurudur. Doktor sitesinde hasta yorumlarına bolca yer vermelidir. Hasta yine kendi durumunda olan birini dinlemeyi daha çok tercih edecektir. Soru cevap gibi bir platformla insanların içini ferahlatabilir. Doktor bu yolla hastayı rahatça kendine çekebilir. Ayrıca bu tarz uygulamalar büyük ilgi toplar.

4) Popülerliği arttırır
Doğru arama motoru çalışmaları ile hazırlanmış bir web sitesi popülerliği arttırır. Hasta rahatsızlığını bir anahtar kelime ile ararken doktoru rahatlıkla bulacaktır. Tabi doğru SEO çalışması yapılmış ise… Üzerinde uğraşılmış, kurallara uygun bir web sitesini üst sıralara taşıyacaktır. Günümüzde popülerliği arttırma konusunda en iyi performansın sahibi internettir. Çünkü internet üzerinde iletişim çok hızlıdır. Örneğin bir broşür bastırdığınızda bunu sadece bulunduğunuz il ve ya ilçede dağıtabilirsiniz. Ne internette ulaşabileceğiniz geniş kadar bir kitleye ulaşabilirsiniz ne de bu yöntem internet kadar çabuk olur.

5) Maliyeti Diğer Yöntemlere Göre Düşüktür
Üstelik web sitesi broşür, reklam, kartvizit gibi PR hizmetlerinden daha ucuza mal olur. Çünkü bu tarz PR çalışmalarının baskı ve tasarım maliyetleri vardır. Ayrıca doktor değiştirmek istedikleri ya da eklemek istedikleri için yeniden bir baskı maliyeti ödemek zorunda kalmaz. Kendini istediği bilgiyi hiç zorlanmadan güncelleyebilir. Hem web sitesi ağaçların korunmasına da bir nebze de olsa fayda sağlanmış olur.

6) Mail Ciddiyeti Kazandırır
Doktor web sitesine sahip olduğunda aynı zamanda kurumsal bir mail adresine de sahip olur. Gmail ya da Hotmail gibi uzantılar yerine kurumsal bir mail adresine sahip olmak ciddiyet kazandırır. Diğer uzantılar bu ciddiyeti sağlamayacaktır ve güven sarsacaktır.

7) Mevcut Hastaların Güvenini Tazeler
Mevcut hastaların doktorun web sitesinde vakit geçirmeleri ile birlikte doktor markalaşır ve kitlesi üzerinde önemli bir etki bırakır.

Kısaca web sitesi bir doktorun güven kazanması açısından oldukça önemlidir ve maliyeti azdır. İyi bir web sitesi bir doktora olumlu dönüşler kazandırır. İnsanlar arasında hızla yayılmasını sağlar ve popülerliğini arttırır.

1 Seans Ücretsiz Danışmanlık alabilmek için formu eksiksiz doldurunuz.